Picie napojów alkoholowych ma szkodliwy wpływ na organizm człowieka i jest to dobrze znany fakt. W szczególności alkohol wpływa na męski układ moczowo-płciowy. Jeśli chodzi o napoje energetyczne, wiele osób błędnie uważa, że ich stosowanie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie mężczyzn i na cały organizm. Jednak jest to dalekie od prawdy: wpływ alkoholu i napojów energetycznych na męską potencję jest często niedoceniany.

Alkohol i napoje energetyzujące a seks

W dzisiejszych czasach picie alkoholu jest niemal na porządku dziennym. Wśród różnorodnych napojów każdy może wybrać to, co lubi: czy to produkty o niskiej zawartości alkoholu, czy mocne alkohole. Jednak niezależnie od tego, czego konkretnie używa mężczyzna, alkohol wpływa na potencję. Ponadto coraz większą popularność zyskują napoje energetyzujące. Słodkie napoje gazowane zawierające taurynę, kofeinę, witaminy i guaranę pobudzają ośrodkowy układ nerwowy, wywołując uczucie euforii. Znaczenie takich produktów tłumaczy się również tym, że producenci oferują napoje energetyzujące niezawierające alkoholu, co znacznie poszerza krąg konsumentów. Rzeczywiście, w stale przyspieszającym rytmie życia czasami trzeba się pocieszyć. Jednak brak etanolu w koktajlu energetycznym wcale nie czyni go nieszkodliwym i bardziej użytecznym dla ludzi.

Efekt spożywania alkoholu i napojów energetyzujących

Alkohol etylowy zawarty w napojach alkoholowych szybko przedostaje się do krwiobiegu, dzięki czemu łatwo rozprowadza się po całym organizmie. Substancja wywiera największy wpływ na układ nerwowy i moczowo-płciowy. Picie alkoholu sprzyja rozszerzeniu naczyń krwionośnych, a w efekcie zaburzeniom pracy mózgu. Osoba staje się bardziej zrelaksowana i pewna siebie, ma uczucie euforii. Dzięki alkoholowi wzrasta aktywność seksualna, ale pod jego wpływem układ nerwowy i mózg tracą zdolność kontrolowania funkcjonowania układów organizmu, co wyklucza normalny stosunek seksualny. Alkohol zwiększa stężenie nieprawidłowych plemników. Zapłodnienie komórki jajowej takim plemnikiem może prowadzić do zaburzeń rozwoju płodu, a w konsekwencji do narodzin chorego dziecka.

Przy pierwszym użyciu napojów energetycznych zwykle nie ma widocznych oznak osłabienia potencji. Jednak ich nadużywanie przez długi czas znacznie zakłóca zdrowie mężczyzn. Rezultatem są zaburzenia erekcji. Wynika to z faktu, że układ sercowo-naczyniowy mężczyzny nie radzi sobie ze stałymi właściwościami tonicznymi napoju. Takie problemy prowadzą do pogorszenia ukrwienia prącia, dlatego nie dochodzi do erekcji. Jeśli alkohol rozluźnia, napoje energetyczne wręcz przeciwnie, wzmacniają i pobudzają centralny układ nerwowy. W rezultacie organizm zużywa ogromną ilość energii, aby wytrzymać taki ładunek. Nawet młody człowiek sobie z tym nie radzi, dlatego już w młodym wieku pojawiają się pierwsze przesłanki przyszłych problemów.

Wpływ napojów energetyzujących na erekcję

Negatywne skutki napojów energetyzujących wpływają nie tylko na potencję, ale także na cały organizm mężczyzny. Alkaloidy zawarte w napojach energetycznych pobudzają centralny układ nerwowy już po 10-15 minutach od dostania się do organizmu. Najbardziej cierpi serce, ponieważ substancje czynne napoju przyspieszają proces jego pracy, a układ sercowo-naczyniowy organizmu działa w trybie wzmocnionym. Mężczyźni spożywający takie napoje często cierpią na bóle głowy i wysokie ciśnienie krwi, co jest dość niebezpieczne. Nierzadko zdarza się, że przypływ radości okazuje się fałszywy.

Jeśli próba oszukania ciała i osiągnięcia pożądanego rezultatu zakończy się sukcesem, ciało staje przed zadaniem pozbycia się nadmiaru energii. Kilka godzin po nadejściu wigoru mężczyzna zaczyna odczuwać silne zmęczenie. Miłośnicy napojów energetyzujących często cierpią na arytmie, tachykardię i nadciśnienie. Te choroby układu sercowo-naczyniowego negatywnie wpływają na życie seksualne mężczyzny, a dodatkowo zwiększają ryzyko udaru lub zawału serca. Jednak przy umiarkowanym spożyciu nie ma szczególnej szkody dla organizmu mężczyzny. Zaleca się stosowanie tego produktu nie częściej niż raz na dwa dni, a dzienna stawka nie powinna przekraczać 0,5 litra.