fake rolex rolex replica replica rolex watches fake watches https://www.editreplica.com/ https://salerolexcopies.com breitling replica http://www.replicagreat.com stunwatches.com https://www.watchreplica.cn/

Impotencja – choroba, której obawia się każdy mężczyzna

Impotencja to choroba, która szczególnie mocno może dotknąć mężczyznę. Powoduje nie tylko dolegliwości fizyczne, ale szczególnie mocno obciąża psychikę. Często impotencję mylnie utożsamia się z zaburzeniami erekcji. O ile impotencja to proces trwały, o tyle z zaburzeniami erekcji można skutecznie walczyć. Słowo “impotencja” ma pochodzenie łacińskie – oznacza niemoc, odnoszącą się do sfery seksualnej.

Impotencja – czym jest?

Impotencją nazywa się długotrwałe problemy z osiągnięciem oraz utrzymaniem wzwodu. Statystyki wskazują, że schorzenie najczęstsze jest wśród mężczyzn po 50 roku życia, jednak bariera wieku obniża się każdego roku. Nawet połowa panów w wieku 60-70 lat skarży się na problemy z erekcją – u jednych są one epizodyczne, u innych zdarzają się coraz częściej. Mogą je powodować choroby przewlekłe, proces starzenia się organizmu, nieprawidłowa dieta czy czynniki psychologiczne. Z pewnością stanu takiego nie można bagatelizować, ponieważ zastosowanie odpowiedniego leczenia może przywrócić sprawność seksualną. 10% mężczyzn z tej grupy wiekowej jest dotkniętych całkowitą impotencją, której nie można leczyć farmakologicznie.

Jakie mogą być przyczyny impotencji?

Do całkowitej impotencji prowadzi wiele czynników, a zaniedbanie leczenia może z czasem doprowadzić do całkowitej utraty sprawności seksualnej. Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane narażeniem na nadmierny stres związany z problemami osobistymi, rodzinnymi czy stresem w miejscu pracy. Stałe narażenie na stres powoli “zabija” sprawność seksualną, również u młodych mężczyzn. Nieprawidłowości mogą być wywołane ponadto dietą bogatą w przetworzone produkty, ubogie w witaminy i składniki mineralne, a także zdrowe tłuszcze. Do zaburzeń erekcji oraz spadku libido przyczynia się niski poziom aktywności fizycznej – korzystnie na organizm wpływa nawet 15-minutowy spacer każdego dnia. Problemy ze sprawnością seksualną mogą powodować choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, zaburzenia ciśnienia krwi, stany depresyjne, zaburzenia psychiczne. W celu zastosowania skutecznego leczenia ważne jest poznanie podłoża problemu – dzięki temu można odpowiednio wcześniej zahamować rozwój impotencji i przywrócić mężczyźnie radość z życia.

Impotencja czasowa – jak można ją leczyć?

Samo leczenie problemów zdrowotnych wywołujących zaburzenia erekcji powoduje już po kilku tygodniach terapii wzrost sprawności seksualnej. Wystarczy unormować poziom testosteronu, zastosować odpowiednie leczenie cukrzycy czy nadciśnienia, by poczuć się znacznie lepiej. W leczeniu zaburzeń potencji bardzo często stosuje się leki zawierające inhibitory PDE 5 – jest to np. sildenafil https://www.aptekakamagra.pl/viagra.html, który wspomaga naturalne mechanizmy osiągania oraz utrzymywania erekcji. Leki te zażywa się na około 30-60 przed stosunkiem – wystarczy bodziec seksualny, by osiągnąć zadowalającą erekcję. Warto pamiętać o tym, że leki na erekcję powinny być przyjmowane pod kontrolą lekarza i nie można ich stosować każdego dnia.

Impotencja całkowita – metody leczenia

Impotencja całkowita jest znacznie poważniejszym problemem. Prowadzi do upośledzenia funkcji seksualnych w sposób nieodwracalny – może być wynikiem przebytych zabiegów chirurgicznych, urazów, braku leczenia zaburzeń erekcji. Mężczyzna cierpiący na tę przypadłość nie jest zdolny do osiągania erekcji w sposób naturalny, co też przyczynia się do stanów depresyjnych czy nawet rozpadu związku. Na szczęście nowoczesne metody leczenia są w stanie zapewnić satysfakcjonujące pożycie nawet mężczyźnie będącemu impotentem. W tym celu stosuje się tzw. protezę członka – jest to specjalna rurka umieszczana w prąciu, połączona ze znajdującą się w mosznie pompką oraz zbiorniczkiem na płyn. Proteza jest niewidoczna – wystarczy kilka naciśnięć skrytej w worku mosznowym pompki, by osiągnąć wzwód. Oczywiście erekcja jest uzyskana w sposób sztuczny, jednak mężczyzna dzięki temu może odbyć normalny stosunek, który kończy się szczytowaniem i zapewnia taką samą przyjemność jak u całkiem zdrowej osoby.