Przedwczesny wytrysk to dolegliwość, na którą uskarża się wielu mężczyzn. Na szczęście, istnieje mnóstwo sposobów, dzięki którym można ją znacznie ograniczyć i ponownie cieszyć się udanym pożyciem seksualnym. Oto artykuł w którym omawiamy szereg najskuteczniejszych sposobów na przedłużenie stosunku seksualnego. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

 

Przedwczesna ejakulacja – jak poradzić sobie z tym problemem?

Sporo mężczyzn uskarża się na problem polegający na przedwczesnej ejakulacji. Na czym dokładnie polega ta dolegliwość? Przedwczesny wytrysk polega na tym, gdy mężczyzna uzyskuje ejakulację po bardzo krótkim czasie od rozpoczęcia penetracji pochwy, na przykład po niecałej minucie. Do ejakulacji dochodzi wówczas w sposób całkowicie niekontrolowany przez danego mężczyznę – w takich przypadkach zarówno mężczyzna jak i jego partnerka mają poczucie, że wytrysk nastąpił zdecydowanie za wcześnie.

Kogo najczęściej dotyczy przedwczesny wytrysk? Omawiana dolegliwość w większości przypadków dotyka młodych mężczyzn, którzy nie posiadają jeszcze odpowiedniego doświadczenia w sferze seksualnej, przez co nie są w stanie właściwie kontrolować fizjologicznych reakcji zachodzących w swoich organizmach. Warto wiedzieć, że problem przedwczesnej ejakulacji dotyczy także tych mężczyzn, którzy przez długi czas zachowywali całkowitą wstrzemięźliwość seksualną. W takim przypadku przedwczesny wytrysk jest czymś całkowicie normalnym i nie powinien wzbudzać żadnego niepokoju czy wątpliwości. Statystyki wskazują, że przedwczesny wytrysk to problem około 30% dorosłych mężczyzn. W większości przypadków pojawia się on przed ukończeniem 40-tego roku życia. Brak satysfakcji z pożycia seksualnego może powodować, że mężczyzna będzie zestresowany i sfrustrowany, co znacznie pogorszy jego relacje z partnerką. Zachęcamy, aby poznać najlepsze sposoby na przedłużenie stosunku. Jest ich naprawdę sporo.

Jakie są najskuteczniejsze sposoby na wydłużenie stosunku seksualnego? Takie pytanie zadaje sobie niejeden mężczyzna. Warto wiedzieć, że sposobów na przedwczesny wytrysk jest naprawdę mnóstwo. Najpopularniejsze to ćwiczenia mięśni Kegla a także stosunek przerywany.

 

Najlepsze sposoby na przedłużenie stosunku seksualnego, czyli jak poradzić sobie z przedwczesną ejakulacją

Ćwiczeń na opóźnienie wytrysku jest mnóstwo. Wszystkie opisane poniżej metody łączy jedno: wymagają one zaangażowania oraz dobrej woli. Podstawowy sposób to przerywanie stosunku w momencie, gdy czujemy, że jesteśmy bardzo blisko szczytowania. Należy po prostu wyjąć członka z pochwy i odczekać kilkadziesiąt sekund lub kilka minut. W ten sposób największe pobudzenie seksualne minie, a my będziemy mogli ponownie zaznać rozkoszy poprzez penetrację pochwy. Tę metodę określa się jako stosunek przerywany. Naprzemienna penetracja i wysuwanie członka umożliwia nauczenie się kontroli nad własnym organizmem a także poprawia doznania seksualne obu stron.

Aby opóźnić moment wytrysku, w analogiczny sposób można trenować poprzez masturbację. Gdy będziemy czuć, że zbliża się ejakulacja, należy ją przerwać, a potem ponowić cały proces masturbacji od początku. Kolejny rewelacyjny sposób pozwalający na znaczne opóźnienie momentu wytrysku to ćwiczenie mięśni Kegla. Mięśnie te odpowiedzialne są m.in. za utrzymywanie narządów miednicy. Najskuteczniejsze metody to wstrzymywanie strumienia moczu a także napinanie mięśni w trakcie stanu erekcji w ten sam sposób jak przy oddawaniu moczu. Mięśnie Kegla zlokalizowane są pomiędzy jądrami a odbytem. Gdy uda nam się je napiąć, warto spróbować wytrzymać jak najdłużej, a potem wykonać tę samą czynność kilka lub kilkanaście razy. Systematyczne ćwiczenie mięśni Kegla to jeden z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych sposobów na naukę wydłużania erekcji i opóźniania wytrysku.

Inna metoda pozwalająca na opóźnienie momentu ejakulacji to zmiana ruchów frykcyjnych w trakcie stosunku, seria głębokich pchnięć może być przerywana seriami płytkimi i tak dalej. Ostatni sposób to ucisk penisa w jego podstawie oraz w okolicy między odbytem i kroczem.